GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 4333187
*
nr 433 3187
Fat
keramik, Bo Fajans, diameter: 31
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2006
kl 17:16:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/10 19:16:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50
-
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16
-
3155 Frukostkopp me..
Maastricht, Holland, Tecla
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3154 Koppar med fat
3 st, 1800-tal, Gustafsberg. Diameter: 9,5-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:35
*
Fat
nr 433 3187
Fat
keramik, Bo Fajans, diameter: 31
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/10 19:16:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50 -
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16 -
3155 Frukostkopp me..
Maastricht, Holland, Tecla
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3154 Koppar med fat
3 st, 1800-tal, Gustafsberg. Diameter: 9,5-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:35